[O2] Chlapacze, czy jest sens zakładać? Jak je zamontować?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Tabel
    Rider
    • 2007
    • 312
    • Octavia II (1Z3)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    #26
    To jak w końcu z tym pisakiem i ocieraniem o lakier? Przed montażem warto nalozyc silikonu czy czegoś takiego? Moje auto ma 2 lata i rdzy nie mam ani odpryskow, moze w jednym miejscu cos ale boje sie ze moga sie pojawic wiec jednak zaloze. W sumie jzu jest po gwarancji i nie wiem czy zlecac to ASO czy samemu?
    ŚKODA 120 L z 1977 roku.
    ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

    Komentarz

    • Skłodi
      Ambiente
      • 2008
      • 186
      • CJZA 1.2 TSI 105 KM

      #27
      Zamieszczone przez Tabel
      To jak w końcu z tym pisakiem i ocieraniem o lakier? Przed montażem warto nalozyc silikonu czy czegoś takiego? Moje auto ma 2 lata i rdzy nie mam ani odpryskow, moze w jednym miejscu cos ale boje sie ze moga sie pojawic wiec jednak zaloze. W sumie jzu jest po gwarancji i nie wiem czy zlecac to ASO czy samemu?
      Na twoim miejscu zrobiłbym to samemu, jeżeli masz jak. W ASO umieją spierniczyć nawet taką głupotę.
      Powiedz ile masz przejechane, bo mówisz że nie masz odprysków.
      BLUELIGHT.PL
      ledy, zestawy i palniki xenonowe D2S, H1, H4, H7 .... 4k,5k,6k,8k,10k,12k

      Komentarz

      • baca10
        RS
        • 2009
        • 6225

        #28
        Skłodi, ja bylam przy montazu chlapaczy i zajelo im to 20min, i musze sie z toba nie zgodzic co do umiejetnosci ludzi zatrudnionych w aso, oczywiscie zdarzaja sie czarne owce,ale nie mozna przyjmowac ze sa one w kazdym ASO

        Komentarz

        • pstryczek
          RS
          • 2009
          • 10771
          • Superb III (3V3)

          #29
          Jak patrzysz na ręce to robią dobrze, ale spróbuj zostawić im auto :P
          Marek

          Komentarz

          • Tabel
            Rider
            • 2007
            • 312
            • Octavia II (1Z3)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            #30
            Skłodi mam najechane coś ponad 17 tys. Przed wakacjami nie widzialem odpryskow bo dokladnie sprawdzałem. Nie wiem jak teraz jest. Najwyzej zamaluje je lakierem zeby rdza sie nie wdala.
            ŚKODA 120 L z 1977 roku.
            ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

            Komentarz

            • pstryczek
              RS
              • 2009
              • 10771
              • Superb III (3V3)

              #31
              Ja w mojej skodowce mam chlapacze od 2003 roku i nie widać aby coś brało lakier w ich okolicach, a piasek ładnie się karcherem wypłukuje.
              Marek

              Komentarz

              • kropeck
                RS
                • 2009
                • 2319
                • Octavia II (1Z3)
                • BLF 1.6 FSI 115 KM

                #32
                Czyli jak - ostatnio mi powiedziano, że do założenia chlapaczy potrzebuję ściągnąć koła - to prawda?? ja od dwóch miesięcy nie mam czasu ich założyć ;D
                Pozdrawiam,
                Michał

                Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                Komentarz

                • Quest
                  Ambiente
                  • 2009
                  • 232

                  #33
                  Czy ktoś widział "SCOUT"-a z chlapaczami?
                  Normalne nie pasują ze względu na plastikowe osłony.
                  Może jakieś sugestie... pomysły...
                  Człowiek wiedzy żyje działając, a nie myśląc o działaniu, ani też myśląc, co pomyśli, kiedy skończy działać.

                  Komentarz

                  • keraj998
                    Rider
                    • 2008
                    • 359
                    • Volkswagen

                    #34
                    przy tylnich chlapaczach trzeba zdjąć koło, chyba że się ma łamany klucz
                    "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

                    Komentarz

                    • Quest
                      Ambiente
                      • 2009
                      • 232

                      #35
                      klucz to nie problem... w oryginalnym zestawie chlapaczy tylnych do O2 trzeba wywiercić dziurkę na mocowanie w "tapicerce" osłonie nadkola.
                      Człowiek wiedzy żyje działając, a nie myśląc o działaniu, ani też myśląc, co pomyśli, kiedy skończy działać.

                      Komentarz

                      • Mr0czny
                        Elegance
                        • 2009
                        • 948
                        • Octavia III (5E3)
                        • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                        #36
                        co nie zmienia faktu ze kół ściagać nie trzeba

                        wiem bo w wakacje zakladalem

                        Komentarz

                        • phoneman
                          RS
                          • 2008
                          • 3374
                          • Octavia I (1U2)
                          • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                          #37
                          Zamieszczone przez Quest
                          Czy ktoś widział "SCOUT"-a z chlapaczami?
                          Normalne nie pasują ze względu na plastikowe osłony.
                          Może jakieś sugestie... pomysły...
                          Widziałem fajne uniwersalne z głęboką miekką guma od strony zderzaka.
                          Bardzo dobrze się układa. Najlepiej jedź do sklepu i sobie przymierz.
                          .

                          Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                          Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                          Komentarz

                          • Big
                            RS
                            S_OCP Member
                            • 2007
                            • 6389

                            #38
                            Kurcze 3 strony o chlapaczach ??? No niezły wynik jak na kawałek plastiku
                            A co do tematu - ja mam od nowości załozone ori chlapacze z przodu. Nic złego sie nie dzieje wszystko jest o.k. takze zamiast kombinowac polecam po prostu pójśc do ASO i kupić ori
                            Kół do zakladania chlapaczy sciągać nie trzeba. Zakłada się je banalnie prosto.
                            Czy warto?? Warto na 100%. Zwłaszcza z przodu aby chroniły progi przed obijaniem przez kamyczki.
                            Czarny Elegance

                            Komentarz

                            • Tabel
                              Rider
                              • 2007
                              • 312
                              • Octavia II (1Z3)
                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                              #39
                              Ojej, ale wypracowanie o tych chlapaczach się zrobiło. Tak czy siak jutro już pojadę i je kupię. Nie będę się bawił w silikony, fluidole itp tylko tak je przyczepie na żywa Jeszcze sprawdzę czy nie mam jakiś odprysków i je ewentualnie lakierem zprawkowym zamaluje na wszelki wypadek. Dzięki za obszeeeerną odpowiedź na moje rozterki
                              ŚKODA 120 L z 1977 roku.
                              ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

                              Komentarz

                              • Jeżyk
                                Rider
                                • 2009
                                • 691

                                #40
                                Mam założone przód i tył od nowości w ramach promocji dilera :szeroki_usmiech i po 4 latach nic się nie dzieje. Na pewno nie zaszkodzi czymś zabezpieczyć lakier dodatkowo ale nie przyklejaj ich bo potem nie zdejmiesz np do wyczyszczenia wnęki w błotniku za chlapaczem. Ja to czyszczę z gnoju zawsze na wiosnę i jesienią z liści, które wpadają czasem z podszybia :grrr Generalnie lepiej założyć niż nie
                                Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

                                Komentarz

                                • czyzyk64
                                  Elegance
                                  • 2008
                                  • 866

                                  #41
                                  jak najbardziej jestem za chlapaczami, kupowałem w aso org. i bardzo prosty montaż.

                                  Komentarz

                                  • hanjan
                                    Drive
                                    • 2009
                                    • 50

                                    #42
                                    Zamieszczone przez Quest
                                    klucz to nie problem... w oryginalnym zestawie chlapaczy tylnych do O2 trzeba wywiercić dziurkę na mocowanie w "tapicerce" osłonie nadkola.
                                    Mam nową II Fl. Właśnie z tą dziurką mam problem.
                                    Wczoraj W ASO Kraków zakupiłem chlapacze i poprosiłem o montaż - poszło sprawnie .Pod garażem oglądając zamontowane chlapacze tylne stwierdziłem że trochę odstają od nadkola i sa zamocowane trzema śrubami ,tymczasem w chlapaczach jest czwarty otwór , który należałoby po wywierceniu otworu połączyć z nadkolem , u mnie tego nie zrobiono .
                                    Uważam że zrobiono "dziadowstwo" i jutro mam zamiar pojechać z reklamacją.
                                    Mam pytanie czym złączyć chlapacz z nadkolem, śruba z nakręką czy może są jakieś plastikowe specjalne złaczki ?

                                    Komentarz

                                    • ARobert
                                      Rider
                                      • 2008
                                      • 254
                                      • Octavia II (1Z3)
                                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                      #43
                                      hanjan w zestawie tylnych chlapaczy jest blaszka z otworem do wkręcenia śruby, którą zakłada się na krawędź wykładziny w nadkolu w miejscu gdzie uprzednio należy zrobić niewielki otwór. Być może śruba się wkręci w tą blaszkę przebijając to tworzywo w nadkolu i obejdzie się bez wiercenia ale ja miałem pod ręka wiertarkę więc sobie uprzednio otwór nawierciłem.

                                      Komentarz

                                      • hanjan
                                        Drive
                                        • 2009
                                        • 50

                                        #44
                                        ARobert, Dziekuję za odpowiedź .Upewniłem się w swoich wątpliwościach że założono te chlapacze niedbale.
                                        Mam nadzieję że jutro nie poprawią swojej roboty miękkim drutem.

                                        Komentarz

                                        • arturas03
                                          L&K
                                          • 2009
                                          • 1298
                                          • Toyota
                                          • AGN 1.8 20V 125 KM
                                          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                          #45
                                          Przy chlapaczach jest instrukcja obsługi jak się je montuje, przednie na te same wkręty co nadkola, a z tylnymi trzeba się trochę pobawić z wiertarką.
                                          Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
                                          Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

                                          Komentarz

                                          • Tabel
                                            Rider
                                            • 2007
                                            • 312
                                            • Octavia II (1Z3)
                                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                            #46
                                            Z przodu zamontowałem swoje bez zdejmowania kół-skręciłem maksymalnie w jedną stronę. Z tyłu natomiast zdjąłem dla wygody. Chodź na upartego bez zdejmowania też dałoby rade ale wygodniej i szybciej było zdjąć. Instrukcja jest na opakowaniu chlapaczy ale montaż jest bardzo prosty, wręcz intuicyjny. Jedyna trudność to wywiercenie tego otworu jak ktoś nie ma czym ale równie dobrze można przebić czymś ostrym nadkole i zacząć wkręcać śrubę to sama przejdzie przez materiał. W zestawie jest specjalna blaszka która łączy nadkole z chlapaczem.
                                            Po zamontowaniu widać jakąś poprawę, ale też zauważyłem, że błoto wali w inne miejsca. Żeby usunąć problem trzeba by zrobić ogromne chlapacze jak mają samochody rajdowe z kawałka starego gumowego dywanika :P
                                            ŚKODA 120 L z 1977 roku.
                                            ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

                                            Komentarz

                                            • hanjan
                                              Drive
                                              • 2009
                                              • 50

                                              #47
                                              Wracam do tematu chlapaczy, ponieważ informacja może być pomocna dla osób kupujących oryginalne osłony przeciwbłotne do Octavii II Fl.
                                              Osłony występują w dwóch rodzajach:
                                              - standartowe o symbolu KEA600001 tył i KEA600002 przód,
                                              do tych tylnych chlapaczy dodawana jest wyprofilowana blaszka-spinka i śrubka do zamocowania chlapacza w nadkolu .

                                              - nieco krótsze i zaokrąglone takie bardziej dyskretne o symbolu odpowiednio KEA600001a i KEA600002a , do tych chlapaczy producent nie dodaje w/w spinki ,jednak zgodnie z załączoną instrukcją montarzu jest ona niezbędna i trzeba ją dokupic dodatkowo.

                                              Z tego wynikły moje kłopoty z montarzem chlapaczy opisane w poscie powyżej.
                                              Jak pojechałem dzisiaj do ASO z reklamacją na źle zamocowany chlapacż to jeden z "DORADCÓW SERWISU" przez pół godziny tłumaczył mi że wystarczą trzy śruby , że jak się chlapacz kiwa to łatwiej będzie mi wydłubać śnieg z nadkola i takie inne bzdury.
                                              Na szczęście drugi (który zasłużenie nosi tytuł doradcy)powiedział"przecież mamy te spinki" i po dziesięciu minutach chlapacze miałem zamontowane jak powinno być w ASO anie jak u tęgawego DORADCY.

                                              Komentarz

                                              • aniam111
                                                Rider
                                                • 2009
                                                • 436

                                                #48
                                                Ja mam do O2FL zamontowane bez spinek ( KEA600 001A i KEA 600 002a ). Nie było w komplecie i bez problemu trzymają się na śrubach. I mnie powiedziano że tan model tak ma być mocowany bo na początku też myślałam że czegoś brakuje w tym zestawie.
                                                AniaM
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
                                                O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

                                                Komentarz

                                                • ARobert
                                                  Rider
                                                  • 2008
                                                  • 254
                                                  • Octavia II (1Z3)
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  #49
                                                  ..a jak się auto prezentuje z tymi nowymi chlapaczami ? Jakby ktoś gdzieś znalazł w sieci fotkę albo zamieścił swoją to chętnie zobaczę. Mam starszą wersję bez "A" ale ciekawi mnie co nowego wymyślili.

                                                  Komentarz

                                                  • krzysiek1974
                                                    Rider
                                                    • 2009
                                                    • 323

                                                    #50
                                                    Stanąłem przed wyborem chlapaczy :lol:

                                                    W katalogu akcesoria pisze:
                                                    3. Osłony przeciwbłotne tylne: Style
                                                    (KEA 600 001A); Classic (brak zdjęcia)
                                                    (KEA 600 001)
                                                    4. Osłony przeciwbłotne przednie: Classic
                                                    (KEA 600 002); Style (brak zdjęcia)
                                                    (KEA 600 002A)

                                                    Czyli Style zobaczyć nie można (jak dla mnie kiszka - to tylko dwie foty, chyba nie powinno stanowić problemu dla SAP). Na szczęście jest forum OCP, gdzie można zobaczyć przedni chlapacz w wersji Style na fotce forumowiczki aniam111:


                                                    Wydają się tylko nieco zaokrąglone z dołu. Dodatkowe różnice opisano w tym poście (Style nie mają blaszek z tyłu - trzeba je dokupić oddzielnie, ale aniam111 ma zamontowane bez blaszek i jest o.k.; ponadto są bardziej "delikatne" - czyli nieco krótsze).

                                                    Przyznam, że nie wiem które wybrać - Syle ładniejsze, ale "niekompletne" (???), Classic mniej delikatne (ale może przez to b. skuteczne), ale mają w zestawie wszystko co potrzeba.

                                                    Jeśli ktoś wybierał spośród tych dwóch opcji i dokonał wyboru, może podzieli się swoimi doświadzceniami (zaznaczam - nie zależy mi na dyskusji czy warto zakładać, ale które warto założyć).

                                                    Skłaniam się ku Style

                                                    Z góry dziękuję!

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...